لیسه گیری خودرو

در این مقاله می خواهیم راجع به لیسه گیری خودرو  توضیح بدهیم و همچنین روش و انواع تکنیک های این موضوع را برای شما کاربران محترم شرح دهیم. یکی از راه های رفع خراش های عمیق خودرو، لیسه گیری است. لیسه یکی از فرآیند هایی است که در صاف کردن و از بین بردن انواع خراش های خودرو انجام می شود. این کار در خودرو فرآیند دقیقی است و باید توسط افراد حرفه ایی انجام شود. لیسه گیری روش های مختلفی دارد که در قسمت زیر به آنها اشاره خواهیم نمود.

تاریخچه‌ ی لیسه گیری خودرو می‌ تونه به مخاطبان کمک کنه تا کاربران با لیسه گیری بیشتر آشنا شوند.

اولین تلاش‌ ها برای حفاظت از خودروها در سال‌ ۱۹۷۰ شکل گرفت. در آن زمان، روش‌ های اولیه‌ ی حفاظت از پوشش خودروها آغاز شد.

تکامل فناوری لیسه‌ ها با پیشرفت تکنولوژی، مواد مختلفی برای لیسه گیری توسعه یافتند. در ابتدا استفاده از پلیمر های ساده تا رسیدن به نانو مواد و پوشش‌ های خاص شروع شدند.

استفاده‌ اولیه و تغییرات مفهومی برای اولین بار در لیسه گیری برای حفاظت از رنگ خودروها انجام شد. که معمولا برای حفاظت از آن‌ ها در برابر زنگ زدگی یا آسیب‌ های سطحی بود. اما امروزه، این فرایند به یک هنر و علم تبدیل شده و علاوه بر حفاظت، به بهبود زیبایی و استحکام خودروها کمک می‌ کند.

تأثیرات اجتماعی و بازاریابی چطور لیسه گیری خودروها از یک نیاز فنی به یک تجربه زیبایی و نشان از ذوق و سلیقه فرد تبدیل شد؟ تبلیغات و بازاریابی در این زمینه چه تأثیراتی داشت است؟

در این قسمت با بررسی تحولات اولیه تا فناوری‌ های امروزی در زمینه‌ ی لیسه گیری خودرو، از جمله مواد مورد استفاده، روش‌ ها و تکنیک‌ های مدرن و تأثیرات اجتماعی و بازاریابی، به مخاطبان یک دید کلی و کامل ارائه داد.

انواع لیسه‌ ها و کاربرد های آن

در این مقاله با انواع مختلف لیسه‌ ها و کاربرد هایشان آشنا می شوید که به معرفی آن ها می پردازیم.

 • معرفی انواع لیسه‌ ها:

شامل لیسه‌ های واکس، نانو، سرامیک و غیره می شود. هر نوع لیسه گیری ممکن است ویژگی‌ ها و مزایا و معایب خودش رو داشته باشد.

 • کاربردهای هر نوع لیسه:

برای هر نوع لیسه گیری، می توان گفت که چه نوع خودرو ها یا شرایطی برای آنها مناسب هستند. مثلاً لیسه گیری سرامیک برای یک خودرو جدید یا لیسه گیری واکس برای حفاظت و براق کردن یک خودرو قدیمی مناسب است.

 • فاکتورهای تصمیم‌ گیری:

مواردی که باید در نظر گرفته شود برای انتخاب نوع خاص لیسه گیری، از جمله بودجه، نیازهای حفاظتی، و مواردی که برای خودرو نیاز می باشد.

این بخش به مخاطبان کمک می‌ کند تا با گسترده‌ ترین نوع لیسه‌ های موجود آشنا بشوند و بتوانند انتخاب مناسبی برای خودروی خودشان  انجام بدهند.

لیسه گیری خودرو در فصل‌ های مختلف سال

تفاوت‌ ها و نکات خاص به مخاطبان نشان می دهد که چطور تغییرات فصلی و شرایط آب و هوایی می‌ تواند بر لیسه گیری خودرو تأثیر بگذارد.

 چطور فصل‌ های مختلف سال اثرات متفاوتی بر روند و نتیجه‌ ی لیسه گیری دارند؟ به عنوان مثال، لیسه گیری در زمستان با سرما و یخ‌ زدگی مواجه می شود که نیاز به راهکارهای خاصی دارند.

 برای هر فصل از سال، می‌ شود توصیه‌ ها و نکات خاصی را برای لیسه گیری ارائه کرد. مثلاً در تابستان، به مسائلی مثل حفظ لایه‌ های لیسه در دماهای بالا توجه کرد.

 چطور لیسه گیری در هر فصل ممکن است به نحوه‌ ی محافظت و نگهداری خودرو تأثیر بگذارد. برای مثال، در فصل‌ های خیلی گرم، لیسه گیری می‌ تواند کمک کند تا از خشک شدن و پوسیدگی قطعات حفاظت بشود.

روش های لیسه گیری:

لیسه گیری به روش های مختلفی انجام می شود، لایه های بدنه خودرو از سه بخش تشکیل شده است:

 •  خراش روی لایه اول
 • خراش روی لایه دوم
 • خراش روی لایه سوم

اهداف لیسه گیری چیست

اهداف اصلی لیسه‌ گیری بدنه خودرو عبارتند از:

 1. ترمیم ظاهر خودرو: از طریق تخصصی و دقیق کردن سطح‌ های آسیب‌ دیده، بخش‌ های ظاهری خودرو به حالت اولیه باز می‌ گردند و ظاهری جذاب‌ تر به خود می‌ گیرند.
 2. حفظ ارزش خودرو: صافکاری مناسب باعث حفظ ارزش خودرو می‌ شود. در صورتی که آسیب‌ ها بدون تعمیر به چشم بیایند، ارزش خودرو ممکن است کاهش یابد.
 3. بهبود ایمنی: در بعضی موارد، آسیب به بدنه خودرو ممکن است به ایمنی خودرو آسیب برساند. لیسه‌ گیری مناسب این مشکلات را برطرف می‌ کند.
 4. کاهش هزینه‌ های تعمیر: تعمیر بخش‌ های خودرو با استفاده از لیسه‌ گیری می‌ تواند هزینه‌ های تعمیر را کاهش دهد، زیرا نیاز به تعویض بخش‌ های آسیب‌ دیده به طور کامل کاهش می‌ یابد.
 5. حفظ مصرف سوخت: بخش‌ های خودرو که بیشترین تأثیر را بر مقدار مصرف سوخت دارند، مانند بدنه، اگزوز و … با ترمیم صحیح، می‌ توانند کمک به بهبود مصرف سوخت کنند.
 6. رفع نقص‌ های جزئی: به جای تعویض کلی بخش‌ ها، با استفاده از لیسه‌ گیری می‌ توان نقص‌ های جزئی را بهبود داد.

در کل، لیسه‌ گیری بدنه خودرو مهارت‌ های تخصصی و تجهیزات ویژه‌ ای را می‌ طلبد و هدف اصلی آن بهبود و بازیابی ظاهری و عملکردی بدنه خودرو است.

انواع تکنیک‌ ها و روش‌ های لیسه گیری بدنه خودرو

انواع تکنیک‌ و روش‌ های لیسه گیری بدنه خودرو:

 1. لیسه‌ گیری دستی: در این روش، ترمیم و تصحیح خراش‌ ها و آسیب‌ های کوچک به صورت دستی انجام می‌ شود. این شامل استفاده از ابزارهای دقیق و مواد تخصصی برای ترمیم بخش‌ های خراش‌ دیده یا دچار زنگ زده شده است.
 2. لیسه‌ گیری با استفاده از روبات‌ ها: برای تعمیرات دقیق و حساس، روبات‌ های خاصی می‌ توانند برای انجام کار به کار گرفته شوند. این روبات‌ ها دارای دسته‌ های حسگری و دسته‌ های کاربری هستند که می‌ توانند به طور دقیق به ترمیم و تعمیرات بپردازند.
 3. لیسه‌ گیری با استفاده از مواد خاص: در برخی موارد، استفاده از مواد خاصی مانند رزین‌ ها، چسب‌ ها و پوشش‌ های خاص می‌ تواند به تعمیرات و ترمیمات بدنه خودرو کمک کند.
 4. لیسه‌ گیری پوششی: این روش شامل استفاده از پوشش‌ و رنگ‌ ها برای پوشاندن آسیب‌ و خراش‌ ها می‌ شود. این پوشش‌ ها می‌ توانند علاوه بر تعمیر ظاهری، به حفاظت از سطح بدنه نیز کمک کنند.
 5. لیسه‌ گیری سرد: این روش شامل استفاده از ابزارهایی مشابه کمربند و چکش‌ ها برای ترمیم زنگ‌ ها و مشکلات سطحی بدنه است. در این روش، دمای سطح بدنه تغییر نمی‌ کند.

هزینه لیسه گیری خودرو:

در صافکاری مدرن که از بهترین و معروف ترین، خدمات صافکاری در تهران می باشد، از افراد با تجربه و کادری متخصص برای امور خدماتی به کار برده است. هزینه لیسه گیری خودرو بستگی به نوع خودرو، نوع خراش و عمق آسیب در روی بدنه، اندازه آسیب، مواد مصرفی برای رفع خش و عوامل دیگر دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *