صافکاری pdr

صافکاری pdr چیست؟ شاید چند سال پیش، ایده ما برای رفع اشکال خودروها فرآیندی زمان‌بر، پرهزینه و در عین حال پر سر و صدا بود. جایی که صنعتگران با ابزارهایی مانند چکش و صاف کردن فرورفتگی های بدن را صاف می کردند.در مورد این کار تعمیر به کلی تغییر کرده است. صاف کردن بدون رنگ کردن همچنین به عنوان ترمیم بدن بدون رنگ شناخته می شود. این روشی برای از بین بردن فرورفتگی های بدن با ابزارهای مخصوص PDR ​​است که روی بدن یا پشت پنل های خارجی قرار می گیرد و بدنه را به روش های مختلف ماساژ می دهد.

صافکاری پی دی آر یا “Paintless Dent Repair” یا “Paintless Dent Removal”  برای تعمیر و رفع خراش درست شده است.

انواع خراش ها و فرورفتگی ها را می توان با ابزار PDR ترمیم کرد. اما به طور کلی پولیش PDR عمدتاً برای از بین بردن ضربه ها و ریزش های جزئی استفاده می شود. این روش ساده سازی نسبت به روش معمول هزینه بیشتری دارد و به زمان کمتری نیاز دارد، این نکته را می توان نقطه قوت اصلی این روش دانست.

اگر بخواهیم تعریف دیگری راجع به این موضوع داشته باشیم:

 روش صافکاری PDR یک فرآیند تخصصی است که برای تعمیر خطوط، خش‌ها، و لگن‌های سطحی در بدنه اتومبیل استفاده می‌شود. این روش به ویژه در مواقعی که آسیب به رنگ اصلی خودرو ایجاد نشده و لازم به رنگ‌آمیزی نیست، کاربرد دارد. برخلاف روش‌های سنتی تعمیر که نیاز به شناسایی، سنجش و سپس رنگ‌آمیزی دارند، PDR به ترمیم مستقیم و بدون نیاز به رنگ می‌پردازد.

صافکاری پی دی آر

مراحل اصلی صافکاری PDR

  1. بررسی و تشخیص: تکنسین با دقت بر روی بدنه اتومبیل بررسی می‌کند و خطوط، خش‌ها یا لگن‌های سطحی را تشخیص می‌دهد.
  2. دسترسی به محل آسیب: تکنسین با استفاده از ابزارهای خاص، ممکن است به داخل بدنه یا پشت پانل‌ها دسترسی یابد. این ابزارها از جمله چکش‌ها، ابزارهای فشاری، و کلیدهای خاص هستند.
  3. اعمال فشار یا کشش: با استفاده از ابزارها، تکنسین فشار یا کشش متناسب با نوع آسیب را به محل مورد نظر اعمال می‌کند. این کار باعث بازگشت مواد به شکل اصلی خود می‌شود.
  4. بررسی نهایی: پس از اعمال فشار یا کشش، تکنسین بررسی نهایی را انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که خش یا لگن به شکل صحیح بازگشته و هیچ تغییر چشمگیری در رنگ نداشته است.

صافکاری PDR به عنوان یک روش سریع و مقرون به‌صرفه برای ترمیم خطوط و خش‌ها در اتومبیل‌ها شناخته می‌شود. این روش به ویژه برای تعمیر آسیب‌های کوچک و متوسط مناسب است و معمولاً در مواقعی که بدون نیاز به رنگ‌آمیزی می‌توان آسیب را تعمیر کرد، توصیه می‌شود.

مزایای صافکاری بدون رنگ pdr

  •  مقرون به صرفه:

صافکاریpdr ارزان تر از صاف کردن سنتی است. زیرا نیازی به استفاده از بتونه و رنگ نیست. اگر می خواهید به سمت سنتی بروید، علاوه بر پرداخت هزینه پولیش، برای بازگرداندن رنگ خودرو به حالت اولیه، به یک کارگاه بدنه حرفه ای نیز پرداخت می کنید. این یعنی خرج کردن پول زیاد.

  •  در زمان صرفه جویی می شود:

بر خلاف پولیش سنتی، ترمیم بدون رنگ با استفاده از ابزارهای خاص از چند ساعت تا یک روز کامل طول می کشد. اگر فرورفتگی خیلی بزرگ نیست، می‌توانید در تعمیرگاه منتظر بمانید تا کار تمام شود.
در این میان روش سنتی به دلیل نیاز به سمباده کاری، گچ بری و رنگ آمیزی نیاز به زمان بیشتری دارد. استفاده از روکش PDR باعث حفظ رنگ خودرو می شود، به این معنی که قیمت فروش خودرو تغییر نخواهد کرد.

  • روش غیر تهاجمی:

این فرآیند غیر تهاجمی است، به این معنی که فرورفتگی با دقت و با استفاده از ابزارهای ویژه ای که هیچ آسیبی به هیچ بخشی از دستگاه وارد نمی کند، ترمیم می شود.
بنابراین تراز کردن PDR هرگز به یکپارچگی خودرو شما آسیب وارد نمی کند و یکپارچگی بدنه حفظ می شود.

دستگاه صافکاری pdr

خدمات صافکار pdr در کارگاه صاف مدرن

این مجموعه در تلاش بوده است تا خدمات صافکاری اعم از جوش پلاستیک، نقاشی، سرامیک، لیسه گیری و صفر شویی و سایر موارد را با بهترین کیفیت ارائه نماید. در این کارگاه افراد متخصصی انتخاب شده اند که تجربه کاری بالایی دارند و کار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

برای استعلام قیمت و هزینه های صافکاری pdr می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *